PL EN RU

Imię: Alpakino Albert
Płeć: Samiec
Rasa: Huacaya
Kolor: White /Brown spot
Data urodzenia: 10.04.2021
Ojciec: Maquis Grand Frisson (Medium Fawn)
Matka:  Alpakino Andzia (White)

Samiec posiada ładną budowę ciała oraz pięknie zarośnięte nogi i głowę. Jego runo jest gęste, lśniące i równomierne karbikowanie.

Ojcem Alberta jest Maquis Grand Frisson. O jego wyjątkowości świadczy kilka następujących faktów:
1. Ma on niebywały rodowód: Gilt Edge Tor de Force – Camelot Tor – Jolimont Attitude – Shanbrooke Accoyo Tulaco – Silverstream Czar – ILR Alpine Fiber’s Brutus (2x) – Aquaviva Claudius oraz Peruvian Hemingway. Jak widać w jego żyłach płynie krew najlepszych alpak na świecie!
2. Ten wyjątkowy gentleman, wziął do tej pory udział w dwóch show (AAB Alpacashow Drachten, Weelde Alpacashow) i w obu z nich zajął 1 miejsce! Co więcej, w 2019 roku zdobył również tytuł RESERVE CHAMPION w Holandii, gdzie konkurował aż z 38 innymi alpakami.
3. Jego runo to istny mercedes wśród alpaczych run, 16.2 mikrony w pierwszej strzyży! O wspaniałości tego runa świadczy również m.in. 1 miejsce w SIA Alpaca Show Italy, 2 miejsce w Alpaca show Sweden oraz 1 miejsce i SUPREME CHAMPION w Concours France Sud Ouest.

W rodowodzie matki Alberta – Andzi, zobaczymy również wspaniałe osobistości. Znajdziemy tam krew Accoyo, a więc jedne z najwybitniejszych alpak, jakie kiedykolwiek zostały sprowadzone do Australii. Dla tych, którzy znają dobrze świat alpak, obok takich imion jak Purrumbete Inti, Benleigh Highland Lass czy Cedar House Peru Accoyo Jacomo, nie można przejść obojętnie.

Powrót do strony

Kołdry, poduszki
i inne wyroby z wełny alpaki.

Przejdź do sklepu